معرفی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان

ورزش همگانی در واقع شکلی از فعالیت‌های جسمانی است که سلامت بدنی را بهبود می‌بخشد و روابط اجتماعی را شکل می‌دهد یا منجر به نتایجی از مسابقات در همه‌ی سطوح می‌شود.ورزش همگانی بسیاری از گروه‌های قومی و نژادی سراسر جهان شامل گروه‌های اجتماعی، از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، نظامیان و کارکنان و کارگران و افراد با هر سطح توانایی مالی، فقیر یا ثروتمند، و همچنین گروه‌های هدف از جمله کودکان، زنان، سالمندان، افراد ناتوان و بیمار و افراد بدون تحرک را دربر می‌گیرد که ورزش را به خاطر کارکردهای مثبت آن از نظر جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی انجام می‌دهند

هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان به عنوان متولی توسعه ورزش شهروندی و همگانی در بین اقشار مختلف شهروندان و توسعه ورزش های نوظهور و جدید است و این وظایف مهم حجم کاری بالایی برای این هیئت ایجاد نموده است.

هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با شعار ورزش برای همه، سعی در نزدیک ‌کردن مردم به ورزش را دارد به گونه‌ای که معتقد است با توجه به سلیقه و علاقه‌ی مردم، هر شخص، هر مکان، هر زمان با هر بودجه‌ای بتواند ورزش کند. یعنی مردم با کمترین امکانات و هزینه به سمت ورزش روی بیاورند و نیز دراین راه تلاش نمایند، تا با همکاری سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله فرمانداری ، اداره ورزش و جوانان ، شهرداری ، صدا و سیما و…‌ بستری مناسب برای ورزش آماده سازد .

این هیئت به عنوان زیر مجموعه هیئت ورزش های همگانی استان سمنان و عضوی از فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور می باشد که با توجه به وظایف و اهداف تعریف شده فعالیت می‌کند و با تشکیل کمیته های مختلف به عنوان متولی فعالیت های ورزشی مردمی در سطح شهرستان سعی در توسعه و گسترش رشته های مختلف ورزش های همگانی دارد.

علاوه بر آن هیئت ورزش همگانی یکی از پرمخاطب ترین هیئت های ورزشی شهرستان است که در کنار ورزشکاران سازماندهی شده، تعداد کثیری از شهروندان نیز به شکل غیر رسمی از خدمات این هیئت بهره مند هستند و این نشان از جایگاه این هیئت در شهرستان سمنان است.

امیدواریم  با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی و خصوصی بتوانیم با برنامه ریزی مدون و حمایت بیشتر، در حوزه ورزش همگانی توسعه بیش از پیش آن را در شهرستان رقم زد.

X