در جلسه شورای سیاست‌گذاری شهرهای فعال صورت پذیرفت؛

سمنان رسما نامزد دریافت نشان شهر فعال شد

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، در جلسه شورای سیاست‌گذاری شهرهای فعال که ظهر پنجشنبه یکم آبان ماه با حضور معاون وزیر ورزش، معاون وزیر کشور، رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و جمعی از شهرداران کلانشهرهای برگزار شد، نشان نامزدی شهر فعال رسما به دکتر سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان اعطا شد.

طرح «شفا» مخفف شهرهای فعال ایران است و در این طرح، طراحی و بازسازی شهر به‌ سمتی است که از فعالیت‌های فیزیکی شهروندان حمایت کند.

شهر فعال شهری است که برای همه اقشار و گروه های سنی برنامه و خدمات ورزشی دارد که بر اساس هرم و استاندارد فعالیت بدنی، دارای توسعه ای پایدار در پنج محور پیاده روی، بازی، ورزش، دوچرخه، تناسب و آمادگی جسمانی می باشد.

تاثیر شهر‌ فعال بر جنبه‌های مختلف زندگی شهری احساس می‌شود و مهمترین مقوله در آن توجه به تمام گروه‌های سنی مختلف از هر جنس می باشد و هدف آن اشاعه ارتباطات شهر‌های دوستدار فعالیت بدنی و ورزش و ارتقای سلامت عمومی جامعه است.

طرح شفا،‌ تلاشی هدفمند برای حرکت به سمت شهر انسان محور است و در آن اولویت زیرساخت ها حرکت و تحرک شهروندان است و نه خودروها.

در این طرح پس از ارزیابی و پایش وضع موجود شهرها، هدف‌گذاری لازم جهت طراحی فضای شهر در راستای مناسب‌سازی در پنج حوزه مربوطه صورت می‌پذیرد.

این موفقیت را که در جهت توسعه علمی و عملی ورزش همگانی در فضای شهری سمنان گامی بسیار ارزشمند می باشد را به تمام شهروندان شهر سمنان تبریک عرض می نماییم.

X