با پیگیری هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان صورت گرفت:

پرداخت تسهیلات جهت خرید دوچرخه برای هر شهرونددر راستای خرید آسان دوچرخه برای عموم شهروندان و اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در سمنان، جلسه ای با حضور قدیر معاون امور شعب بانک ملی استان سمنان، دکتر زیاری ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، وزیری ریاست بانک ملی شعبه بلوار مدرس، قنبری ریاست هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، جلالیان مدیر بازاریابی بانک ملی و پورهاشمی دبیر هیئت ورزش های همگانی سمنان در محل ساختمان سرپرستی بانک ملی استان برگزار گردید.

دکتر زیاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان در این دیدار بر اهمیت ورزش همگانی تاکید کرد و اظهار داشت: امیدواریم با مساعدت بانک ملی و مشارکت شهروندان در خصوص پرداخت تسهیلات بتوانیم به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در بین عموم افراد جامعه طرح سه شنبه های بدون خودرو را در سمنان شروع کنیم.

وی ابراز داشت: امیدواریم تمامی شهروندان و مسئولین با استفاده از تسهیلات بانک ملی جهت خرید دوچرخه اقدام نمایند تا ضمن استفاده از این وسیله در افزایش سلامتی، با پیوستن به پویش سه شنبه‌های بدون خودرو به حفظ محیط زیست کمک کنند

قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در خصوص طرح سه شنبه های بدون خودرو اظهار داشت: این طرح در بسیاری از شهرهای کشور در حال اجراست و متأسفانه در این خصوص اقدامی به صورت رسمی در سطح شهر سمنان انجام نشده است.

وی گفت: در گام اول باید زیرساخت های لازم را برای شهروندان فراهم کنیم که یکی از آنها خرید آسان دوچرخه است تا شهروندان بتوانند با توجه به افزایش قیمت دوچرخه و مشکلات اقتصادی، از خرید آن محروم نشوند

قنبری افزود: در همین راستا پیشنهادی را به بانک ملی ایران ارائه کردیم که با مساعدت و همکاری همه جانبه جناب وزیری ریاست شعبه بلوار مدرس همراه بود و توانستیم به نقطه مشترکی برسیم.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در پایان ضمن تشکر از مسئولان بانک ملی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی شهروندان و مشارکت بانک ملی و همراهی دستگاه های اجرایی، بتوانیم ضریب استفاده مردم از دوچرخه را در سطح شهر سمنان بالا ببریم.

قدیر معاون اداره امور شعب بانک ملی استان سمنان ضمن استقبال از طرح خرید آسان دوچرخه برای شهروندان گفت: این طرح قطعا با موفقیت و استقبال شهروندان روبرو خواهد شد که در نهایت موجب افزایش نشاط اجتماعی و بهبود سلامتی شهروندان خواهد بود.

وی با اشاره به اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در سمنان و مثبت ارزیابی کردن آن اظهار داشت: عدم استفاده از خودروی شخصی، و استفاده از دوچرخه های شخصی علاوه بر کاهش آلودگی هوا حس مشارکت و همدلی را در وجود مردم ارتقاء خواهد بخشید.

معاون اداره امور شعب بانک ملی استان سمنان در ادامه اظهار داشت: بانک ملی آمادگی خود را برای اعطای تسهیلات ویژه به ازای هر نفر ۳۰ میلیون ریال با اقساط ۳۶ ماهه جهت خرید دوچرخه اعلام می دارد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: به زودی امکان پرداخت وام به خانواده ها برای خرید دوچرخه بررسی و با هماهنگی و همکاری هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان عملیاتی خواهد شد.

X