رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان خبر داد:

آغاز به کار لیگ تندرستی در سمنان همزمان با سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، بر اساس برنامه ریزی‌های پیش بینی شده، نخستین لیگ تندرستی ایران با مشارکت تمامی استان‌های کشور از چهارم بهمن امسال آغاز و تا بیست و نهم اسفند ادامه خواهد شد.

وی هدف از برگزاری لیگ تندرستی را آگاهی بخشی، پیشگیری از کم تحرکی و افزایش فعالیت جسمانی اقشار مختلف جامعه عنوان کرد و افزود: استان‌ها در یک جدول ٣٢ تیمی با هم رقابت می‌کنند که در پایان لیگ، براساس میزان مشارکت جمعیت هر استان امتیاز و رتبه استان مشخص خواهد شد و استان‌هایی که در لیگ امسال رتبه اول تا شانزدهم را کسب کنند به لیگ برتر صعود کرده و سایر استان‌ها باید در لیگ دسته اول حضور داشته باشند.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان گفت: در این لیگ، افراد پس از ثبت نام در سایت ایران تندرستی irantandorosti.ir  روزانه نسبت به ارسال فیلم ۳۰ ثانیه از حرکات ورزشی در سامانه اقدام می‌کنند و با برنامه تمرینی و کد همان روز آشنا می‌شوند.

قنبری افزود: بدین منظور در ابتدا فرد کد مربوطه به تمرین هر روز را اعلام می‌کند و ٣٠ ثانیه از تمرینات ارائه شده را انجام داده و ویدئو را ضبط می کند، سپس به سایت مراجعه کرده و با تکمیل فرم، ویدئو را ارسال می‌کند. لازم بذکر است؛ برنامه های هر روز یک کد اختصاصی دارد که با روز‌های دیگر تفاوت دارد و باید در ابتدای تمرین حتما کد آن روز اعلام شود و در غیر اینصورت امتیازی لحاظ نخواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه هر نفر با یک سیم کارت می‌تواند شرکت کند، تصریح کرد: هر روز ساعت ۲۲، برنامه تمرین فردا در سایت قرار داده می‌شود و علاقه مندان از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ فرصت دارند تا فیلم گرفته شده از خودشان را بارگزاری کنند و روزهای جمعه استراحت است.

قنبری  بیان داشت: گوشی‌های دو سیم کارت مشروط به اینکه برای دو نفر مجزا استفاده شود، مجاز است و همچنین سایت اجازه ارسال بیش از یک ویدئو در روز را به افراد نمی‌دهد.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان افزود: در پایان، از استان‌ها و شهرستان‌های برتر تقدیر ویژه شده و همچنین ۱۴ جایزه ۱۰ میلیون ریالی به افرادی که بیشترین مشارکت داشته باشند و در پایان هر هفته به قید قرعه به 4 نفر مبلغ ۵ میلیون ریال اهدا می‌شود.

وی در خاتمه ضمن تاکید بر مشارکت مردم در لیگ تندرستی گفت : دراین طرح بزرگ ملی به همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف اجرایی، هیات های ورزشی و باشگاه ها نیاز است و لازم است با یک مشارکت جمعی در ارتقا سلامت شهروندان سمنانی نقش بسزایی داشته باشیم.

 

X