با پایان یافتن طرح درجه‌بندی کیفی باشگاه‌های ورزش همگانی شهرستان سمنان:
آیین اعطای گواهینامه‌ طرح درجه‌بندی باشگاه های زیر مجموعه هئیت ورزش‌های همگانی در سمنان برگزار شد

آیین اعطای گواهینامه‌های رتبه‌بندی کیفی باشگاه‌ها و تقدیر از اصحاب رسانه با حضور مدیران باشگاه‌های زیرمجموعه هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان سمنان و مدیران رسانه‌ای استان، در مجموعه تفریحی زرتشت‌مال این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی، حسین زیاری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان در این آیین با تاکید بر اهمیت بحث سلامت و تاثیر آن بر رفاه و توسعه فرهنگی اظهار داشت: نگریستن به مفهوم سلامت در بعد جسمی آن، نگاهی راهبردی نیست و ما را در مسیر درستی قرار نخواهد داد .

وی ورزش و آمادگی جسمانی را در عصر حاضر به عنوان پدیده‌ای زیستی اجتماعی عنوان کرد و افزود : تمایل بشر برای بهتر دیده شدن و در معرض قضاوت قراردادن خود، به ویژه با ظهور شبکه‌های اجتماعی، حاکی از نوعی تغییر نگاه به ورزش به عنوان یکی از روش‌های بهتر و متناسبتر دیده شدن است که این امر ارائه‌دهندگان خدمات ورزشی نظیر باشگاه‌ها را تبدیل به نهادهای اثرگذار اجتماعی کرده است.

زیاری با بیان اینکه تغییر نگاه به باشگاه‌های ورزشی، کیفی تر شدن انها را الزام آور کرده است تصریح کرد: حرکت در این راستا، ضرورت اجرای طرح درجه بندی کیفی را آشکارتر ساخت و بر همین اساس دستورالعمل رتبه بندی باشگاههای ورزشی توسط تیم هیئت ورزشهای همگانی شهرستان سمنان و با نظارت و همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان تدوین شد و پس از کارشناسی های لازم در نهایت شاخص هایی تعیین شد که نقاط درست و دقیقی را نشانه گرفته بود و با اجرای آن گام موثری در راستای کیفی تر شدن باشگاههای ورزشی برداشته شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان اجرای پروژه درجه بندی کیفی باشگاههای ورزشی را یکی از آرزوهای دیرینه جامعه ورزشی عنوان کرد و ابراز امیدواری که به زودی شاهد ثمرات و برکات آن در سطح شهرستان باشیم.

امین قنبری رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با بیان اینکه میزان مشارکت باشگاه های زیر مجموعه هئیت همگانی در این طرح ۱۰۰ در صد بوده است تصریح کرد: این میزان مشارکت نمایانگر حرکت مدیران بخش خصوصی ورزش شهرستان به کیفی گرایی است .
قنبری افزود: دستورالعمل اجرایی این طرح توسط هیئت ورزشهای همگانی شهرستان سمنان با همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان تدوین و برای نخستین بار در کشور به اجرا درآمده است.

ریییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با تاکید بر نقش بخش خصوص در بسط و گسترش ورزشهای همگانی، خاطرنشان ساخت: وجود باشگاه های متعدد ورزشی در شهرستان سمنان که در رشته های مختلف فعالیت می‌کنند و به اقشار مختلف جامعه خدمات ورزشی ارائه می‌نمایند، تاثیر بسزایی در گرایش جامعه به سمت ورزش خصوصا ورزش همگانی خواهد داشت.

سعیده سادات قدمی نایب رییس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: ارزیابی این طرح در دو بخش شامل ارزیابی وضعیت جاری باشگاه‌های ورزشی و تعیین صلاحیت‌های حرفه‌ای برای مدیران و مدرسان این باشگاه‌ها، در چهار شاخص آموزش، مدیریت اجرایی، امکانات و فعالیت‌های ویژه با استفاده از دو روش ارزیابی درونی و بیرونی صورت پذیرفت و گواهینامه‌های درجه بندی کیفی در چهار سطح VIP، درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ صادر و به مدیران باشگاه ها اعطا گردید.

X