آخرین اخبار

کسب رتبه اول کشور و اول استان در طرح ملی نشاط توسط هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان

ثبت نام طرح ملی نشاط به پایان رسید؛ کسب رتبه اول کشور و…

سمنان قهرمان مسابقات ورزش های الکترونیک طرح ملی نشاط استان سمنان

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان خبر داد: سمنان قهرمان مسابقات ورزش…

برگزاری دوره آموزشی تئوری مربیگری درجه 2 بصورت مجازی (وبینار)

توسط هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان برگزار شد؛ دوره آموزشی تئوری مربیگری…

ورزآرا

کمیته ورزآرا

تمرینات تحولی ورزآرا متشکل ازحرکات موزون کششی، چرخشی، استقامتی، تمرکزی و تعادلی به منظور رفع گرفتگی ها و انقباضات عضلانی که در اثر فعالیت های استرس زا و تفکرات بی برنامه ذهنی عارض میشود، میباشد. همچنین تمرینات ذهنی اعم از تمرینات تفکری پویا، تمرینات تنفسی، هنر تصویر سازی و آرامتنی یا هنر انقباض و انبساط، جهت دستیابی به تعادل جسمی و ذهنی و کسب انرژی و نشاط انجام می پذیرد. از مهارت‏های روانشناختی که فرا گرفتن آن برای هر شخصی لازم است می‏توان به مواردی چون تصویرسازی ذهنی ازتمرینات ورزشی و مسابقات باشگاهی، کشوری و جهانی اشاره نمود که ورزآرا تکنیک های منحصر به فردی در این زمینه دارد.

ورزش و تربیت بدنی در اسلام در کنار تربیت نفس و روح انسان می باشد. تربیت بدنی یعنی کنار گذاشتن کسالت و تنبلی، یعنی پرورش جسم هماهنگ با آموزه های اسلامی. ورزندگی جسم وسیله ای برای تقویت روح و فکر مثبت و الهی ست. توجه به جسم در کنار معنویات و اخلاقیات است و هدف فقط افزایش قدرت و توانایی های جسمانی نیست. بلکه از دیدگاه اسلام، تقویت جسم و روح در کنار هم مانند پلکانی است که موجب موفقیت انسان می شود.

ورزآرا از دو کلمه “ورز” و “آرا” تشکیل شده است. “ورز” در فرهنگ لغت به معنای ورزدادن، ورآوردن، پروراندن و به ‏عمل آوردن است و “آرا” مخفف آراینده به معنی آراستن و پیراستن است. آراستن و پیراستن به لحاظ کیفی هر دو به معنی آرایش کردن است ولی به لحاظ کمّی مقابل هم قرار دارند. زیرا آراستن، با افزودن همراه است و پیراستن با کاستن صورت می‏گیرد و ورزش‏های ورزآرا هر دو روش را در تمرینات خود مورد توجه و بهره برداری قرار داده و تعادل بین آنها را راز موفقیت خود می‏داند.ورزآرا به اصطلاح بنیانگذار آن (استاد سیّد رضا شاهمیری)، به معنی ورزیدن، کوشیدن و آرایش حرکات ورزشی ست، و به عبارتی ورزآرا، نوعی ورزندگی خاص ذهنی و جسمی ست که بر مبنای دو حرکت تعادلی شکل گرفته و به منظور پرداختن و نواختن اندامهای داخلی وخارجی بدن طراحی شده است

ورزآرا

اطلاعات تماس

شماره تماس:

حضور در هیئت:

شبکه های اجتماعی :

اعضای کمیته

امین قنبری
روابط عمومی
امین قنبری
دبیر
امین قنبری
نائب رییس
امین قنبری
رییس
X