رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان خبر داد؛

آغاز طرح سه شنبه های بدون خودرو برای اولین بار در سمنان در هفته تربیت بدنی

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، امین قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان از آغاز طرح سه شنبه های بدون خودرو برای اولین بار در سمنان خبر داد.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اعلام خبر فوق، افزود: پس از بررسی و جلسات متعدد با کارشناسان دستگاه های متولی امر در شهر سمنان و کارشناسی مسیرهای پیشنهادی نهایتا چندین مسیر برای شروع این پویش در شهر سمنان مصوب شد.

امین قنبری با اعلام اینکه اولین هفته پویش سه شنبه های بدون خودرو در هفته تربیت بدنی انجام خواهد شد، گفت: اولین هفته پویش سه شنبه های بدون خودرو از ساعت 16 در روز سه شنبه 30مهر 1398 از میدان امام علی (ع) آغاز و دوچرخه سواران پس از رکاب زدن مسیر تا میدان استاندارد و پس از آن تا میدان امام رضا به حرکت خود پایان می دهند و در هفته های بعد مسیرهای دیگری را خواهند پیمود.

وی با تاکید بر اهمیت ورزش همگانی و نقش آن در افزایش نشاط اجتماعی خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی در بین شهروندان، توسعه فرهنگ دوچرخه سواری همگانی، کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین، افزایش تردد ناوگان عمومی، دوستی مستقیم مردم با محیط زیست و کمک به کاهش آلودگی هوا از جمله ویژگی‌های پویش سه شنبه‌های بدون خودرو است که مردم می‌توانند در تحقق آن نقش کلیدی ایفا کنند.

قنبری همچنین با دعوت از مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی جهت شرکت در این پویش گفت: مدیران و مسئولین با استفاده از دوچرخه در این روز، همانند سایر مسئولین در کشور، می توانند کمک بسیار شایانی جهت تبیین فرهنگ دوچرخه سواری در جامعه داشته باشند.

پویش «سه شنبه‌های بدون خودرو» از آذر سال ۹۴ در کشور و به ابتکار شهر اراک شکل گرفت و به دلیل اوج تردد خودروها و آلودگی هوا در اواسط هفته، روز سه شنبه برای این پویش انتخاب شد، پویشی که حالا تمامی استان‌ها و بیشتر شهرهای کشور به آن پیوسته‌اند.

این پویش هفتگی با مشارکت فرمانداری شهرستان سمنان، اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان، فرماندهی انتظامی شهرستان سمنان، پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سمنان، هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان، هیئت دوچرخه سواری شهرستان سمنان، سازمان محیط زیست سمنان و دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار خواهد شد.

X