رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان خبر داد:

برگزاری مسابقات انتخابی و استعدادیابی داژبال (وسطی) با حضور 31 تیم در شهر سمنان

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، امین قنبری رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان از برگزاری مسابقات انتخابی داژبال (وسطی) ویژه بانوان در روز 14 شهریور 1398 در سالن حجاب سمنان خبر داد.

قنبری به استقبال بی نظیر بانوان شهر سمنان از این مسابقات اشاره کرد و گفت:
این رشته ورزشی، در عصر کنونی دارای مخاطبین چشمگیری در بین سنین مختلف می باشد و توانسته است بعنوان یك ورزش خانوادگی و كم هزینه، در بین جوامع مختلف، مطرح ومورد استقبال قرار گیرد و خوشبختانه در این دوره از مسابقات شاهد حضور بیش از 200 نفر از بانوان ورزش دوست سمنانی که در قالب 31 تیم در 5 رده سنی به رقابت پرداختند بوده ایم که مسابقات از ساعت 9 صبح شروع و تا ساعت 17 بطول انجامید.

رئیس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اعلام برگزاری مجدد این مسابقات در سمنان خاطرنشان کرد:
به دلیل استقبال پرشور ورزشکاران و کمبود زمان چندین تیم قادر به ثبت نام و برگزاری مسابقه در این دوره از رقابت ها نشدند که با توجه به این موضوع و در راستای توسعه ی رشته ورزشی داژبال در شهر سمنان با تصمیم دست اندرکاران مقرر شده است تا در آینده نزدیک شاهد دومین دوره از این رقابت ها در سمنان باشیم.

وی افزود: این دوره از رقابت ها به همت و تلاش کمیته داژبال هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان برگزار شد که کارشناسان این حوزه با آنالیز بازی ورزشکاران استعدادیابی های لازم برای حضور پر قدرت تیم سمنان در مسابقات مختلف را انجام دادند تا در آینده ای نزدیک شاهد حضور پر قدرت تیم داژبال سمنان در تمامی رده های سنی در مسابقات باشیم.

همچنین در پایان این مسابقات هدایایی به رسم یادبود به تیم اول هر رده سنی توسط سرکار خانم باقری کارشناس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان و سرکار خانم قدمی نائب رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان اهدا شد.

لازم بذکر است رشته ورزشی داژبال فواید و اثرات بسیار زیادی دارد که از جمله آن می توان به بالابردن مهارت در اجراي حركات انتقالي (پرتاب، دريافت، پاس دادن، دويدن، جهش)، تقويت روحيه تعاون، دقت، افزايش سطح هوشياري و همياري، ايجاد هماهنگي ميان دستگاه عصب و عضله، ایجاد هماهنگي بين چشم و اعضای بدن درنشانه‌گیری، ارتقاء درفاكتورهاي آمادگي جسماني (استقامت، قدرت، سرعت، توان، چابكي، عمل و عکس‌‌العمل، تعادل و انعطاف) نام برد.

X