با مشارکت هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه دانش افزایی اهمیت آمادگی جسمانی برای آتش نشانان و امدادگران

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، کارگاه دانش افزائی اهمیت آمادگی جسمانی برای آتش نشانان و امدادگران با حضور بالغ بر 100 نفر از آتش نشانان و امدادگران شهرستان سمنان در سالن همایش اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سمنان برگزار شد.

این دوره برای اولین بار در تاریخ 3 مرداد 1398 با پیشنهاد کمیته ورزش آتش نشانان و امدادگران هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در سطح شهرستان سمنان برگزار شد که مدرس این دوره آقای محمد پارسا دکترای مدیریت تربیت بدنی و علوم ورزشی و قهرمان چندین دوره مسابقات عملیات ورزشی آتش نشانی بود که به صورت تئوری به اهمیت آمادگی جسمانی در فاکتور های مختلف برای آتش نشانان و امدادگران پرداخت.

سعید اسمعیل پور رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با اشاره به اهمیت آمادگی جسمانی آتش نشانان و امدادگران در مواجه با حوادث و خطرات گفت: ورزشکاران بین‌المللی تنها دو بار در سال به بالاترین حد آمادگی می‌رسند اما آتش نشانان در تمامی ساعات شبانه روز بایستی در اوج آمادگی باشند.

وی با بیان اینکه تنها راه مقابله بر استرس‌های وارد آمده بر بدن آتش نشانان را آمادگی جسمانی است،‌ گفت: توصیه های ورزشی ویژه ای برای مشکلات و دردهای مفاصلی و امراض جسمانی که به واسطه تحرکات زیاد و سریع در آتش نشانان ایجاد می‌شود وجود دارد.

این همایش با حضور دکتر حاجی بکلو رییس کمیته آتش نشانان و امدادگران استان سمنان و با همکاری هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان، اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، جمعیت هلال احمر شهرستان سمنان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد.

X