زیاری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان در نخستین جلسه هم اندیشی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان عنوان کرد:

تاثیر ورزش همگانی بر کاهش آسیب های اجتماعی در کشور/ همدلی در انتخابات هیئت ورزش همگانی استان سمنان

زیاری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان در نخستین جلسه هم اندیشی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اشاره به اهمیت ورزش همگانی در کاهش آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: ورزش همگانی در حیطه های مختلف از جمله مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی تاثیر گذار و تاثیرپذیر است.

وی افزود: در حیطه اقتصادی با فعالیت باشگاه ها و اشتغالی که ایجاد می کنند ضمن تاثیرگذاری بر اقتصاد به سطح سلامت و کاهش هزینه های درمان کمک شایانی می کند که در بسیاری از کشورها بخاطر تاثیرگذاری ورزش بر اقتصاد بسیار به ورزش توجه می کنند.

لزوم تدوین برنامه در ورزش همگانی

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان با توجه به تغییر سبک زندگی افراد در سطح جامعه خاطرنشان کرد: نسل گذشته بیشتر به سبک سنتی زندگی می کردند در حالی که نسل امروز که به نوعی نسل صنعتی نام دارند و با فناوری درگیر هستند که نشان می دهد که سبک زندگی مردم تغییر کرده است که امیدواریم با تدوین برنامه جدید تغییر دیدگاهی در ورزش همگانی داشته باشیم.

وی افزود: در ورزش همگانی حتما نباید به سلامت فردی فکر کنیم بلکه باید به سلامت همگانی و اجتماعی فکر کنیم.

نگاه ویژه دولت و مجلس به ورزش همگانی

زیاری به نگاه ویژه دولت و مجلس به ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: نگاه دولت و مجلس به ورزش همگانی نگاه ویژه ای است که این نگاه را می توان در تخصیص 0/27 % از 9 % مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش همگانی در سطح کشور مشاهده نمود.

وی افزود: در سطح وزارت ورزش و جوانان اعتقاد ویژه ای به ورزش همگانی وجود دارد که در سال گذشته جشنواره ها، همایش ها و طرح های مختلفی را در سطح کشور شاهد بودیم و نشان دهنده تلاش های بسیاری است که برای توسعه ورزش همگانی در کشور رخ داده است.

آموزش و آگاهی دو مولفه جهت تغییر دیدگاه در ورزش همگانی

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: با آموزش مربیان می توانیم سطح علمی مربیان را تغییر دهیم و با آموزش ورزش به مردم می توانیم دیدگاه مردم در ورزش همگانی تغییر دهیم.

مردم سمنان علاقه مند به ورزش

زیاری خاطر نشان کرد : در سطح شهرستان سمنان حدود 13 هزار بیمه شده داریم که حدودا 62% آن را آقایان و 38% را بانوان تشکیل می دهند که به عدالت جنسیتی نزدیک هستیم و در مطالعه رفتار خانوار در سال 96 هر خانوار 37200 تومان خرج ورزش می کردند که این رقم در سال 96 از نرمال کشوری بالاتر بوده است و این نشان می دهد که مردم سمنان به ورزش اهمیت می دهند.

لازمه رشد ورزش تقویت باشگاه است

وی افزود: برای رشد ورزش باید تا جایی که امکان دارد باشگاه ها را تقویت نماییم که در زمینه اجرایی بسیار قوی عمل خواهند کرد.

عملکرد بسیار خوب و شاخص هیئت همگانی سمنان در سال گذشته

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان از عملکرد بسیار مطلوب هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در سال گذشته خبر داد و گفت: هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان انصافا در سال گذشته در بحث برگزاری مسابقات مختلف، جشنواره ها، درجه بندی باشگاه ها بسیار مطلوب بوده است که در بعضی از برنامه ها به عنوان شاخص کشوری معرفی شدند.

همدلی در انتخابات هیئت ورزش همگانی استان سمنان

زیاری در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت ورزش های همگانی استان سمنان خاطرنشان کرد: ثبت نام 18 نفر جهت شرکت در انتخابات هیئت ورزش های همگانی استان سمنان نشان از اهمیت بالای این رشته در ورزش است که خوشبختانه با همدلی که در بین کاندیدها به وجود آمد مسئولیت این امر خطیر به استاد بنده جناب آقای هادیان سپرده شد که مشارکت 100% تمامی اعضای مجمع و رای قاطع به جناب آقای هادیان نشان از تعهد و تخصص ایشان است که امیدوارم در ادامه مسیر موفق و پیروز باشند.

X