قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان بیان کرد:

در سال گذشته حمایت و استقبال مردم سمنان از برنامه های ورزش همگانی بی نظیر بوده است/ سمنان نیازمند سالن اختصاصی جهت ورزش همگانی است

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، نخستین جلسه هم اندیشی این هیئت، ظهر سه شنبه با حضور هادیان رییس هیئت ورزش های همگانی استان، زیاری رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان، اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیته های هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در محل سالن جلسات هیئت ژیمناستیک برگزار شد.

در ایام کرونا هم با ورزش در کنار مردم بودیم.

امین قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان از برگزاری بیش از 100 برنامه ورزش همگانی با عناوین مختلف در سطح شهر سمنان خبر داد و گفت:

در سال گذشته هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با 35 کمیته فعال و 200 نفر کادر اجرایی به برگزاری بیش از 100 برنامه ورزشی با عناوین مختلف به صورت روزانه، هفتگی یا جشنواره در سطح شهر اقدام نمود که خوشبختانه استقبال مردم ورزش دوست سمنان از برنامه های مختلف در سطح شهر بی نظیر بود و این موضوع انگیزه کادر اجرایی و اعضای هیئت را بسیار دوچندان کرد.

وی افزود: از تیر ماه 1398 که شروع به فعالیت کردیم تا خرداد امسال حدودا 6 ماه از سال را درگیر ویروس کرونا بودیم و در همین ایام که امکان برگزاری فعالیت های مختلف به صورت حضوری مهیا نبود، با انتشار بیش از 300 کلیپ آموزشی مختلف ویژه رده های سنی گوناگون همچنان در کنار مردم بودیم که استقبال بسیار خوبی از انتشار کلیپ ها در شبکه های اجتماعی هیئت شد و به عبارتی ورزش در هیئت همگانی در ایام کرونا تعطیل نشد.

در سال گذشته مشارکت شهرداری سمنان با هیئت ورزش های همگانی بسیار مطلوب بود.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اشاره به دامنه گسترده ورزش همگانی خاطرنشان کرد: دامنه فعالیت ورزش همگانی بسیار زیاد است و به نوعی تمامی اعضای خانواده در هر رده سنی را در بر می گیرد و این مستلزم آن است که سایر دستگاه های اجرایی در این مسیر به یاری هیئت ورزش های همگانی شهرستان بیایند و در این مسیر ما را یاری کنند.

وی افزود: در سال گذشته حمایت شهرداری از هیئت ورزش های همگانی بسیار مطلوب بوده است که جا دارد از دکتر ناظم رضوی شهردار سمنان و جناب بابایی رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تشکر کنم که حامی ما در توسعه و گسترش ورزش همگانی بودند.

قنبری خاطرنشان کرد: با نگاهی که شهردار و اعضای شورای شهر نسبت به ورزش همگانی دارند آمادگی داریم تا با کارشناسی در جهت ساماندهی پارک های سطح شهر به تجهیزات ورزشی به منظور ایجاد تجمعات خانوادگی، ورزش های گروهی و ایجاد نشاط اجتماعی و امید در سطح شهر سمنان شهرداری را در این مسیر یاری نماییم.

سمنان نیازمند خانه اختصاصی ورزش همگانی

امین قنبری ضعف دیگر در حوزه ورزش همگانی را نداشتن سالن اختصاصی با توجه به تعدد رشته های مختلف زیر مجموعه این هیئت عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه ذات ورزش همگانی در جهت رسیدن به شعار ورزش برای همه، رایگان بودن آن است، آمادگی داریم تا با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی با در اختیار گذاشتن سالن ورزشی آن دستگاه به تدوین برنامه های ورزشی برای هفت روز هفته اقدام نماییم تا بتوانیم همه روزه با برنامه های مختلف ورزشی آن را به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی افزود: این امکان مهیاست تا با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی خانه ورزش همگانی را در سطح 3 منطقه شهر سمنان راه اندازی نماییم.

رونمایی از سامانه بانک اطلاعاتی مربیان، داوران و مدرسین هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اعلام رونمایی از وب سایت جامع هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان گفت: بزودی جهت شناسایی و ساماندهی مربیان، داوران و مدرسین از وب سایت جامع این هیئت رونمایی خواهیم کرد که در آن بانک اطلاعاتی جامع آماری هیئت اعم از ورزشکاران، مربیان، داوران، مدرسین و … را بدست خواهیم آورد و خدمات الکترونیکی را به این عزیزان ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: یکی دیگر از درخواست های جامعه مربیان این است که مربیگری به عنوان شغل شناخته شود تا فردی که سالیان زیاد برای سلامتی مردم تلاش می کند در دوران بازنشستگی بتواند از مزایای آن استفاده نماید و بیمه بعنوان چتر حمایتی این عزیزان باشد که در این زمینه مکاتبات مختلفی داشتیم که لازم است در سطح کلان پیگیری و به سرانجام برسد.

برگزاری دوره های آموزشی مختلف در شهرستان سمنان

وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی و ارتقاء سطح علمی مربیان از وظایف هیئت است ولی به دلیل عدم ثبات در هیئت استان در سال گذشته متاسفانه نتوانستیم دوره آموزشی را برگزار کنیم و این ضعف چندین سال بر هیئت حاکم بوده است که امیدواریم برطرف شود.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان گفت: متاسفانه بسیاری از مربیان تاریخ انقضای کارت مربیگری آن ها گذشته است ولی به دلیل اینکه دوره ای برگزار نشده، نتوانستند کارت های خود را تمدید کنند که کار را برای آن ها جهت فعالیت سخت کرده است.

بزودی رونمایی از طرح درجه بندی کیفی باشگاه های زیرمجموعه هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان

رییس هیئت ورزش های همگانی در پایان باشگاه های ورزشی را بازوی هیئت خواند گفت: حدود 40 باشگاه در هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان مشغول فعالیت هستند که بعنوان بازوان اصلی هیئت محسوب می شوند و متاسفانه در ایام کرونا ضربه شدید اقتصادی را متحمل شدند که لازم است تا هر چه سریعتر تدبیری جهت حمایت از این عزیزان اندیشیده شود.

وی افزود: مشکل اساسی که باشگاه ها در شهر سمنان با آن روبرو هستند اخذ مالیات بر ارزش افزوده از این عزیزان است که با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و معاف کردن باشگاه های ورزشی از پرداخت مالیات این موضوع همچنان پابرجاست که لازم است در دیداری با مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان این موضوع مرتفع شود.

X