به مناسبت هفته ملی کودک در سمنان برگزار شد؛

مهرواره بازی و ورزش کودکان با حضور عمو ورزش

به مناسبت هفته ملی کودک مهرواره بازی و ورزش کودکان با اجرای عمو ورزش و با محوریت خانواده روز چهارشنبه 17 مهر 1398 در سالن وحدت برگزار شد.

در پنجمین ‌روز از هفته‌ی ملی کودک، این مهرواره با محوریت خانواده در راستای شعار هفته‌ی ملی کودک مبنی بر «آینده را باید ساخت» ویژه کودکان ۳ تا ۹ سال، پیش‌بینی و با حضور بیش از هزار کودک سمنانی و اجرای بازی‌های تعاملی همراه با والدین برگزار و با استقبال آن‌ها روبه‌رو شد.

از آنجا که ذهن، روح و روان کودک در بازی‌ها و فعالیت‌های کودکانه به شدت درگیر است، هدف از برگزاری این مهرواره نیز، شناخت تأثیر مثبت فعالیت بدنی بر روان کودک و شکل‌گیری شخصیت او، ایجاد فرهنگ توجه به بازی و ورزش کودکان، افزایش روحیه نشاط و شادی، تقویت مهارت‌های اجتماعی و اعتماد به نفس، ترویج و بیان اهمیت ورزش در کودکی، توانمندسازی کودکان و… بود.

در بخشی از این مهرواره، طومار هفته‌ی ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت» از سوی کودکان سمنانی به امید داشتن جهانی بدون جنگ، سرشار از شادی و لبخند، امضا شد.

لازم بذکر است این برنامه با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، اداره کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان سمنان، اداره کل بهزیستی استان سمنان و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد.

X