ثبت نام طرح ملی نشاط به پایان رسید؛
کسب رتبه اول کشور و اول استان توسط هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان، امین قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان از کسب مقام اول کشور توسط این هیئت در طرح ملی نشاط خبر داد.

وی افزود: ثبت نام طرح ملی نشاط با همکاری فدراسیون ورزش همگانی و انجمن ورزش های الکترونیکی کشور در دو قسمت حرفه ای و آماتور از 7 اسفند 1399 در ایران آغاز شده است و تا 3 اردیبهشت 1400 ادامه داشت که در پایان ثبت نام این طرح شهرستان سمنان توانست عنوان اول ایران را از آن خود نماید.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان گفت: طرح ملی نشاط با ابتکار فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن ورزش‌های الکترونیک با تلفیق بازی‌های الکترونیکی و فعالیت بدنی با هدف ایجاد تحرک و فعالیت بدنی در شرایط ویژه کرونایی طراحی شده که می تواند در شراییط فعلی بسیار اثر بخش باشد.

قنبری در ادامه گفت: این طرح در 3 بخش ورزش مجازی، ورزش های الکترونیک (حرفه ای) و ورزش های الکترونیک (آماتور) در حال برگزاری است که ثبت نام در این طرح محدودیت سنی نداشت و تمامی اعضای خانواده می توانستند در این طرح شرکت نمایند و از جوایز 277 میلیون تومانی در این طرح بهره مند شوند.


امین قنبری با اشاره به استقبال بی نظیر شهروندان سمنانی از این طرح خاطر نشان کرد: سمنان با ثبت نام 39100 نفر در مجموع توانست مقام اول کشور و اول استان را از آن خود نماید که این موضوع حاکی از آن است که شهروندان سمنان علاقه بسیاری به ورزش دارند و بارها در مسابقات مختلف با تعداد شرکت کنندگان بالا در این طرح این موضوع را تایید کرده اند.


رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: 184257 نفر در این طرح شرکت کرده اند که حدودا 22% از جمعیت شرکت کنندگان را سمنانی ها تشکیل می دهند. ضمن اینکه در استان سمنان مجموعا 44239 نفر ثبت نام کردند که حدودا سهم شهرستان سمنان 89% می باشد.


قنبری با اشاره به مشارکت گسترده کمیته های زیر مجموعه هیئت و باشگاه های ورزشی در این طرح گفت: اکثریت کمیته های هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان و باشگاه زیر مجموعه این هیئت در این طرح مشارکت داشتند که در پایان کمیته های ایروبیک مقام اول، ورزش و توسعه فعالیت بدنی دانش آموزان مقام دوم و کمیته های ای ام اس و جامپینگ فیتنس مشترکا مقام سوم این دوره از رقابت ها را از آن خود کنند و همچنین و همچنین در بخش باشگاه های ورزشی زیر مجموعه باشگاه هرمس، خانه برای تونیک و آتانا توانستند مقام اول تا سوم را در بخش باشگاه ها کسب نمایند.

وی در پایان یادآورشد: بازی های رایانه ای و الکترونیکی باید در راستای غنا بخشیدن به اوقات ورزش و فراغت جامعه و به ویژه خانواده ها و نوجوانان و جوانان باشد و باید این فرهنگ را در بین عموم مردم ایجاد کنیم که بازی‌های الکترونیکی نوعی ورزش هستند و باید مردم آن را باور داشته باشند.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان در پایان ضمن تشکر از ثبت نام شهروندان ورزش دوست سمنانی در طرح ملی نشاط خاطرنشان کرد: از مشارکت و ثبت نام بی سابقه تمامی شهروندان سمنانی در طرح ملی نشاط که با حضور پر شور خود بار دیگر نشان دادند، سمنان ورزشی‌ترین شهر استان است و مردم این شهر علاقه مندترین مردم به امر ورزش در استان هستند صمیمانه سپاسگزارم و همچنین از زحمات تمامی روسای کمیته های زیر مجموعه این هیئت، مدیران محترم باشگاه های ورزشی زیر مجموعه هیئت تشکر و قدردانی نمایم و این موفقیت را به همه شهروندان سمنانی تبریک عرض می نمایم و امیدوارم هیئت ورزش همگانی شهرستان سمنان همیشه موجب افتخار ورزش سمنان در سطح کشوری و استانی باشد.

لازم بذکر است چندی پیش هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان توانسته بود عنوان قهرمانی مسابقات ورزش های الکترونیک (PES / FIFA) استان سمنان در طرح ملی نشاط را از آن خود نماید و نفرات برتر جهت مسابقات انتخابی تیم ملی به این دوره از مسابقات اعزام شدند.

شایان ذکر است ثبت نام کنندگان در طرح ملی نشاط می توانند پس از دریافت پیامک درباره نحوه شرکت در این دوره از مسابقات با مراجعه به سایت eligo.ir به رقابت در رشته انتخابی خودشان بپردازند.

X